Vhazuje se jen na 9 bodech (ruší se možnost vhazování na spojnici bodů ve středním pásmu)

Po uložení trestu(ů) jen jednomu týmu se vhazuje v jeho obranném pásmu

Nově (2010 - 2014)
140 - Hráčské lavice

Na hráčské lavici mohlo být 6 funkcionářů týmu. Na hráčské lavici může být 8 funkcionářů týmu.
152 - Časomíra

Čas hry byl zobrazován od 0:00 do celkové délky třetiny nebo prodloužení. Čas hry se má zobrazovat od celkové délky třetiny nebo prodloužení do 0:00.
Pro soutěže ČSLH bude pro sezonu 2010-2011 uplatněna výjimka a čas bude i nadále počítán od 0:00.
172 - Hudba na stadionu

Hudba nesměla hrát v průběhu oddechového času. Hudba nesmí hrát v průběhu oddechového času a při ošetřování hráče na ledě.
210 - Výstroj

Výstroj pro rozbruslení nebyla předepsána. Na rozbruslení musí nosit hráči kompletní výstroj včetně zápasových dresů.
223 - Hráčská přilba

Hráč, kterému spadla přilba, mohl buď odjet na hráčskou lavici, nebo si přilbu nasadit a pokračovat ve hře. Hráč, kterému spadla přilba, musí odjet přímo na hráčskou lavici.
228 - Chrániče loktů

Nové pravidlo: Chránič loktů musí mít povrch z houbovité pryže o minimální tloušťce 1,27 cm.
234 - Brankářské přilby, chrániče hlavy a obličejové masky

Pokud byl brankář zasažen do masky tvrdou střelou, rozhodčí přerušil hru. Pokud je brankář zasažen do masky tvrdou střelou, rozhodčí může přerušit hru, ale jen pokud soupeř nemá bezprostřední možnost vstřelení branky.
411 - Střídání hráčů a brankářů z hráčské lavice v průběhu hry

Pásmo pro střídání kolem hráčských lavic bylo 3 m. Pásmo pro střídání kolem hráčských lavic je 1,5 m.
502 - Menší trest pro hráčskou lavici

Trest mohl odpykat kterýkoli hráč, kromě brankáře a hráčů již odpykávajících trest. Trest musí odpykat hráč, který byl v době přestupku na ledě.
508 - Trestné střílení

Za faul na hráče v brejku mohlo být trestné střílení nařízeno, jen pokud byl spáchán zezadu. Doplněno: Pokud brankář fauluje hráče v brejku, bude nařízeno trestné střílení bez ohledu na to, zda k přestupku došlo zezadu či nikoli.
509 - Provádění trestného střílení

Trestné střílení mohl provádět kterýkoli hráč. Trestné střílení musí provádět hráč faulovaný v brejku, v ostatních případech hráč, který byl na ledě.
514 - Ukládání trestů

Pokud tým hrál v oslabení, byla ponechána výhoda za další jeho přestupek a byl vstřelen gól, signalizovaný trest se neuložil a odpykávaný trest pokračoval. Pokud tým hraje v oslabení, je ponechána výhoda za další jeho přestupek a je vstřelen gól, signalizovaný trest se uloží a odpykávaný trest končí.;
534 - Nedovolené bránění

Nové: Pokud hráč stojí čelem k brankáři a předstírá hru máváním rukama nebo holí před tváří brankáře, uloží se menší trest.
556 - Zlomená hůl

Brankář mohl pokračovat se zlomenou holí do nejbližšího přerušení. Brankář musí upustit zlomenou hůl nebo její část (pro brankáře platí stejné pravidlo jako pro hráče).
560 Hraní puku rukou brankářem

Pokud brankář hodil puku rukou dopředu a puk převzal jeho spoluhráč, byl brankář potrestán menším trestem. Pokud brankář hodí puk rukou dopředu a puk převezme jeho spoluhráč, bude přerušena hra, ale trest se neuloží.